TÜBİFED > Yazılar > HABERLER > SABİDER İle SUBÜ Protokolü İmzaladı

SABİDER İle SUBÜ Protokolü İmzaladı

23 Kasım 2021 Yayınlayan: admin HABERLER SEKTÖREL HABERLER

SABİDER İLE SUBÜ EĞİTİM VE KÜLTÜREL İŞ BİRLİĞİNİ ÖNGÖREN PROTOKOLÜ İMZALADI

Sakarya Bilişim Sektörü derneği (SABİDER) ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) arasında eğitim ve kültürel iş birliğini öngören protokolü imzaladı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) ile Sakarya Bilişim Sektörü derneği (SABİDER) arasında işbirliği yapılacak. Yapılan görüşmeler neticesinde, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile Sabider Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Gök , her iki kurum arasında eğitim ve kültürel işbirliğini öngören protokolü imzaladı.

İşbirliği protokolünde iki kurumun ortak projeler hazırlanması, yönetilmesi, akademik ve saha çalışmalarının yapılması, bölgesel ve sektörel sorunların tespiti ve çözümüne yönelik olarak bilimsel araştırmalar yapması, ortak seminer, kurs, çalıştay ve diğer bilimsel faaliyetler düzenlenmesi, sanat, spor ve kültürel konularda işbirliği sağlanması, akademik etkinliklerin gerçekleştirilmesi, bilimsel yayınların paylaşılması, Ar-Ge, tasarım, üretim-ürün geliştirme vb. faaliyetlerin yapılması amacıyla işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Camiamıza hayırlı uğurlu olsun.