TÜBİFED > Tübider ve Tübifed Kahvaltılı Basın Toplantısı

Tübider ve Tübifed Kahvaltılı Basın Toplantısı

1

TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve TÜBİFED Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu olarak, aşağıda açılımını yapmış olduğumuz “ Bilişim Teknolojileri Meslek Seçimi ve Ücretler” konusunda yapmış olduğumuz araştırma sonuçlarını siz değerli basın mensuplarımız ile paylaşmak için kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledik.

Konumuzun ; ülkemiz istihdam ve ekonomik değerinin önemi ve bilişim sektörünün geleceğine yön vermek açısından öneminin altını özelikle çizmek ve bu bağlamda davetimize katılmanızı önemle rica ediyoruz.

Konuşmacılar ;

Bülent VURAL – TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkan

Şenol ANLAŞ – TÜBİFED Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı

Tarih : 19.07.2017 Çarşamba

Saat : 09.30 – 11.30

Yer : Point Otel Barbaros

Adres : Esentepe Yıldız Posta Cad. No :29 Şişli / İstanbul (www.pointhotel.com)

LCV : Fatma DÜZ 0532 573 06 52 fatmad@adk.com.tr

Tübider Bilişim Sektörü Derneği Bilişim Teknolojileri Meslek Seçimi ve Ücretler Araştırması

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörünün, ülke ekonomisinin büyümesinde, istihdamın ve dünya pazarlarındaki rekabet gücünün artmasında kaldıraç görevi gördüğü ve Türkiye için stratejik sektör olarak konumlandırılması gerektiği dillendirildikçe bilişim kariyerlerinin cazibesi daha da öne çıkmaktadır. Tübider Bilişim Sektörü Derneği olarak bu araştırmayı yapmaktaki amacımız Türkiye’nin her köşesinde, yüzlerce üniversitemizde bilişim-elektronik-robotik-biyomedikal alanlarında halen okuyan birçok öğrencinin, mezun olduğunda iş ararken karşılaşacağı zorluklara bir nebze olsun yardımcı olmaktır. Bu araştırma ile gençlere bilişim mesleklerini, mesleki sorumluluklarını, gereken eğitim ve becerilerini irdeliyor ve iş bulma süreçlerinde nelerle karşılaşacaklarını, ne gibi ücret alabileceklerini gösteriyoruz.

 

Tübider Bilişim Sektörü Derneği “Bilişim Teknolojileri Meslek Seçimi ve Ücretler” araştırması ilk olarak 2013 yılında Mesleki Yeterlilik Kurumu bilişim meslekleri standartları ve yeterlilikleri çalışması çerçevesinde yapılmıştır. 2017 yılında tekrarlanan araştırma 2,000’den fazla profesyonel ve 200’den fazla şirket çalışanları üzerinde yapılan anket çalışmasına dayalıdır.

Başlangıç Zamanı

9:30 am

Çarşamba, Temmuz 19, 2017

Bitiş Zamanı

11:30 am

Çarşamba, Temmuz 19, 2017

Adres

İstanbul